+420 558 111 789
/
ZAVOLEJTE
NÁM
Úvod
O společnosti
Služby
Aktuality
Kontakty

Nebojte se investovat do stříbra

Stříbro patří v poslední době mezi stále oblíbenější investiční prostředky, neboť umožňuje snadnou diverzifikaci portfolia, chrání před inflací a je cenově výhodné.
Ačkoliv je za typický investiční bezpečný přístav považováno zlato, můžeme vidět, že se stříbro začíná do podobné pozice také postupně dostávat. Je stabilní, drží hodnotu, na rozdíl třeba od fondů nebo akcií. I my pozorujeme, že zájem o stříbro jako o součást investiční strategie stoupá, ačkoliv je stále primárně využíváno v průmyslu. Tento trend se objevuje jak u individuálních, tak u institucionálních zákazníků s tím, že na rozdíl od zlata možnost investování do stříbra více využívají právnické osoby. Důvodem je možnost odpočtu DPH, kterou je stříbro zatíženo.

Při investování do stříbra platí obdobná pravidla jako v případě investic do dalších drahých kovů. Je vždy třeba najít spolehlivého obchodního partnera, který má dobrou pověst, dodává přesně to, co nabízí, je zajištěn přímo rafinérií drahých kovů a umí se prokázat všemi potřebnými certifikáty. Daná společnost musí být schopná odkoupit slitky zpět, aby byla zajištěna jejich likvidita. Každý kupující by si měl rovněž předem zajistit bezpečné uskladnění slitků, některé společnosti nabízejí pro tyto účely svoje trezory, případně doporučí vhodné prostory. Mezi základní pravidla patří to, že by se měl majitel slitků vždy jednou za čas dojít na „cihličky“ podívat, platí to nejvíce při samotném nákupu, neboť máme ještě v nedávné paměti podvody při obchodech s investičními slitky, kdy kupující dostali pouze potvrzení, že jsou majiteli slitků, které ovšem nebyly kryté reálným kovem.

Stříbrné ražené destičky a uzanční slitky patří v oblasti investic do stříbra mezi nejbezpečnější a nejjistější varianty. Jsou finančně a prostorově nejméně náročné, dají se vyměnit za hotovost, jsou obchodovatelné po celém světě a jejich cena je známá a stanovená. Podobně jsou na tom například investiční mince z ryzího stříbra v různých velikostech. Naše společnost například nabízí na výběr kanadské mince o hmotnosti jedné troyské unce s motivem Maple Leaf a kilovou minci Australské mincovny s motivem koaly. Naproti tomu například investice do akcií stříbrných dolů vyžadují značnou znalost trhu, vyšší investici a jsou také velmi závislé na vedení jednotlivých firem.
autor: Markéta  |  zdroj: http://www.kurzy.cz/zpravy/377972-nebojte-se-investovat-do-stribra/
MADE BY
Všechna práva vyhrazena
GB Capital a.s. 2013-2015
Vyrobilo studio ELINE web s.r.o.
RYCHLÝ KONTAKT
GB Capital a.s., Dvořákova 729,
Frýdek-Místek, PSČ 738 01

mobil Mobil / 774 434 000
telefon Telefon / 558 111 789
email Email / info@gbic.cz
www WWW / www.gbic.cz
facebook